Mazsalacas vidusskola

Tik ilgi būs pasaule šī, cik ilgi būs skola. Un skolas dvēsele – skolēni un skolotāji

T/fax:+371 64251270  vidusskola@mazsalacasnovads.lv

Vārda dienu šodien svin: Andis, Zeltīte

 

   Pasākumi

18. - 22. NOVEMBRIS

ĒDIENKARTE 

19. - 22. novembris

partika1. - 4. KL.

5. - 12. KL.

 


TELPU NOSLOGOJUMS

Aktu zāle       Sporta zāle

 

Sestdien, 13. februārī, Tallinā notika Starptautiskais Skolēnu Mācību Uzņēmumu gadatirgus.
     Pasākumā piedalījās 200 skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) no Igaunijas, Turcijas, projekta “Central Baltic Enterprises without Borders” starptautiskie uzņēmumi no Igaunijas, Latvijas, Somijas un Zviedrijas un Mazsalacas vidusskolas SMU "Lai spīd!" (Marks Vāle, 8.b kl. un Kārlis Krišjānis Rusmanis, 9. kl.).

No kreisās: Kārlis Krišjānis Rusmanis un Marks Vāle

 Skolēnu Mācību Uzņēmumi (SMU) ir starptautiski atzītas biznesa izglītības organizācijas Junior Achievement – Young Enterprise (JA-YE) praktiskā mācību programma, kas ir neatņemama sastāvdaļa ekonomikas un sociālo zinību mācību priekšmetos gandrīz visās Eiropas valstīs un Latvijas skolās tiek īstenota jau vairāk kā 20 gadus. Savos uzņēmumos skolēni mācību nolūkos darbojas reālā vidē un pilda īstu uzņēmumu funkcijas – veido komandu, sadala pienākumus un atbildības, raksta biznesa plānu, nosaka uzņēmuma darbības virzienu un mērķus, ražo un pārdod preces vai sniedz pakalpojumus, analizē darbības rezultātus.

     Gadatirgu Tallinā, tirdzniecības centros “Kristiine” un “Rocca al Mare”, rīkoja JA-YE Eesti. Tā laikā SMU vērtēja arī žūrija. Dažādas godalgas tika piešķirtas 25 kategorijās, tajā skaitā labākais produkts, labākā reklāma, labākā komanda, inovatīvs produkts, lielākie ieņēmumi gadatirgū u.c.

No kreisās: Marks Vāle, SMU "Lai spīd!" vadītājs un mārketinga vadītājs un
Kārlis Krišjānis Rusmanis, SMU "Lai spīd!" ražošanas daļas vadītājs.

 

     Lepojos, ka, pirmo reizi piedaloties starptautiskā gadatirgū, Mazsalacas vidusskolas skolēni parādīja sevi godam un izpelnījās žūrijas atzinību, iegūstot diplomu par “Izcilu sniegumu”.

SMU Lai spīd! strādā otro mācību gadu un iepriekšējam piedāvājumam – ekoloģiskām dažādu formu bišu vaska svecēm – ir pievienotas pašu veidotas dažādu formu silikona sveču formas, komplekts Dari pats! un radošās sveču liešanas darbnīcas.

 
Sveču liešanas radošā darbnīca ieguva gan klientu, gan žūrijas atzinību

     Pēc dalības Starptautiskajā SMU gadatirgū Tallinā skolēni atzina, ka šī ir bijusi lieliska iespēja, lai iegūtu motivāciju mācīties, uzlabotu uzņēmumu, saprastu, cik svarīga ir komanda, praktizētu angļu valodu, meklētu sadarbības partnerus, saprastu, vai ir spējīgi konkurēt starptautiskā vidē un apskatītu jaunas vietas.

     Paldies par morālu un finansiālu atbalstu skolēnu vecākiem un Mazsalacas novada pašvaldībai!

IngaRokpelne,
JA-YE Latvija konsultante Mazsalacas vidusskolā

Autores foto

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai. Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus Uzzināt vairāk.

  Es piekrītu sīkfailu izmantošanai