Mazsalacas vidusskola

Tik ilgi būs pasaule šī, cik ilgi būs skola. Un skolas dvēsele – skolēni un skolotāji

T/fax:+371 64251270  vidusskola@mazsalacasnovads.lv

Vārda dienu šodien svin: Aldis, Alfons, Aldris

Stundu izmaiņas

 

PIRMDIEN, 25. NOVEMBRĪ

OTRDIEN, 26. NOVEMBRĪ

TREŠDIEN, 27. NOVEMBRĪ
CETURTDIEN, 28. NOVEMBRĪ
PIEKTDIEN, 29. NOVEMBRĪ

 

   Pasākumi

18. - 22. NOVEMBRIS

ĒDIENKARTE 

19. - 22. novembris

partika1. - 4. KL.

5. - 12. KL.

 


TELPU NOSLOGOJUMS

Aktu zāle       Sporta zāle

"Valtenberģu muižas parka ainavas un dizaina elementu atjaunošana"

    Mazsalacas lepnums ir  Valtenberģu muiža ar valsts nozīmes parku, no kuriem 10ha  ir divi dažādos laikos veidoti, regulāri baroka dārzi. Parkā vairāki koki ir sasnieguši dižkoku izmērus. Senāk ar kanāliem savienotā dīķu sistēma kalpoja romantiskiem laivu izbraucieniem un zivju audzēšanai.

 1. posms:      https://youtu.be/MSYxrejLPRo
   2. posms:      https://failiem.lv/u/mfx4xhqc

 

Projekta pieteikums

Cauri gadu desmitiem muižas priekšā ir saglabājusies runda - apļveida dobe (šāds nosaukums tulkojumā no zviedru valodas nozīmē -  aplis, apaļš). Tāda pati, tikai mazāka, runda vēl pirms pārdesmit gadiem daiļoja parka senāko daļu pāri tiltiņam. 

Savā vides iniciatīvu konkursa projektā ‘’100 Darbi Latvijai’’ mūsu klase plāno veikt šīs rundas atjaunošanu un labiekārtošanu. Mūsu ieceri pozitīvi jau atbalsta Mazsalacas vidusskola un Mazsalacas novada pašvaldība, jo tā  iekļaujas ''Valtenberģu muižas kompleksa pils ēkas darbības attīstības stratēģijā”, kas apstiprināta 2016. gada decembrī.

Tā kā pieteikšanās konkursam notika budžeta plānošanas 2017. gadam laikā, iesaistoties pilsētas dārzniecei ar profesionālu padomu par veicamajiem uzdevumiem, varējām lūgt nepieciešamo  finansējumu darbu realizēšanai. Esam tam saņēmuši apstiprinājumu, kā arī plānojuši laiku projekta realizācijai 2017. gada aprīlī.

Veicot vietas apskati un novērtēšanu, kā arī respektējot visus pieejamos resursus (laika, dalībnieku, finansiālos), tika izstrādāts un aktualizēts darāmo darbu saraksts:

  • Ceriņu izzāģēšana, atstājot  perspektīvākos.
  • Grimoņu audzes samazināšana par 3-5m no perimetra malas.
  • Zāles un zaru pļaušana liepu alejas daļā.
  • Celiņu un dobes seguma formu atjaunošanu, izmantojot melnzemi un granti.
  • Jaunu skaistumaugu un košumkrūmu stādīšana.
  • Atpūtas vietas izveidošana - 2 soliņu ar atzveltni uzstādīšana.

Lai izprastu vides objekta iekļaušanos parka ainavā, tika veikta objekta filmēšana ar drona palīdzību, fotografēšana parka teritorijā. Iegūtos rezultātus analizējām, pētījām pieejamos resursus par parka vēsturi, kā arī noskaidrojām, ko nozīmē regulārs baroka stila dārzs. Piesaistot dārza speciālistu, uzzīmējām konkrētu “mazās rundas” plānojumu.

PLĀNS

Projektu realizēs Mazsalacas vidusskolas 8.a klase sadarbībā ar Mazsalacas novada pašvaldību (20 dalībnieki).

Mūsu darbs priecēs ne tikai pilsētas iedzīvotājus un tūristus - tā būs lieliska dāvana Latvijai 100 gadu jubilejā, kas vedīs atmiņu takās arī Mazsalacas vidusskolas absolventus, kuri šeit atgriezīsies savas skolas salidojumā gadu vēlāk – 2019. gadā.

 

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai. Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus Uzzināt vairāk.

  Es piekrītu sīkfailu izmantošanai