Mazsalacas vidusskola

Tik ilgi būs pasaule šī, cik ilgi būs skola. Un skolas dvēsele – skolēni un skolotāji

T/fax:+371 64251270  vidusskola@mazsalacasnovads.lv

Vārda dienu šodien svin: Andis, Zeltīte

 

   Pasākumi

18. - 22. NOVEMBRIS

ĒDIENKARTE 

19. - 22. novembris

partika1. - 4. KL.

5. - 12. KL.

 


TELPU NOSLOGOJUMS

Aktu zāle       Sporta zāle

Nord Plus projekts "Math Through fingers" 
Pasvalys Petras Vileišis ģimnāzijā Lietuvā
10. – 15. 04. 2016.

     Mazsalacas vidusskolas 11. un 12. klases skolēni, direktore Zaiga Ivana, skolotāji Valentīna Golovņa un Antons Karāns Nord Plus projekta ‘’Maths through fingers 2014 – 2016’’ ietvaros no 10. līdz 15. aprīlim viesojās Pasvalys Petras Vileišis ģimnāzijā (Lietuva), kur satika arī draugus no Rydhave Slots Efterskole (Dānija). Projekta mērķis bija šo piecu dienu laikā izgatavot dambreti, kuru varētu spēlēt, novietojot pie sienas, un matemātisku versiju jau populārajai spēlei Jenga.

NordPlus 2016

          10.aprīļa vakarā ieradāmies Pasvalys pilsētā, kur mūs sagaidīja viesģimenes.

     Pirmdien notika oficiālā projekta atklāšana. Klātesošos uzrunāja Nord Plus projekta koordinatore Inga Špokavičiene no Lietuvas. Pēc tam katras valsts delegācija iepazīstināja ar sevi. Mūs priecēja arī lietuviešu skolēnu sagatavotais koncerts. Tad sekoja ekskursija pa skolu un Pasvalys pilsētu. Vakarā apguvām tradicionālās lietuviešu dejas, kuras izrādījās ļoti līdzīgas mūsējām.

     Otrdien strādājām pie spēļu gatavošanas. Slīpējām un krāsojām koka figūras, taču bija iespēja arī izveidot pogas no polimērmāla. Tās varējām vest uz Latviju par piemiņu no šī brauciena.

     Trešdien devāmies ekskursijā uz Lietuvas galvaspilsētu Viļņu. Pastaigā pa pilsētu apskatījām tādas vietas kā Viļņas katedrāli, prezidenta rezidenci, Viļņas universitāti un pilsētas daļu, kurā atrodas Užupes republika. Uzkāpām arī Ģedimina kalnā, no kura pavērās brīnišķīga pilsētas panorāma. Lai gan ik pa brīdim lija lietus, tas netraucēja mums baudīt Viļņas burvību. Vēlāk gida pavadībā apskatījām Traķu ezerpili.

     Ceturtdien  varējām izmēģināt izveidotās spēles un pabeigt iesākto darbu pie pogu veidošanas. Projekta noslēguma ceremonijā prezentējām šajās dienās paveikto Pasvalys Petras Vileišis ģimnāzijas skolēniem un viesģimeņu vecākiem. Vakarā bija kopīga ballīte, kurā spēlēja šīs skolas skolēnu grupa.

     Šī bija pēdējā tikšanās Nord Plus projekta ietvaros. Projekts deva iespēju iepazīties ar dažādu valstu kultūrām, iegūt jaunus draugus, uzlabot angļu valodas zināšanas un kopā labi pavadīt laiku. Paldies visiem projekta organizatoriem!

Vizītes programma ==> ŠEIT <==

Vairāk bilžu ==>SmileyCameraŠEIT SmileyCamera k<==

Elīna Jātniece, 11.klase
Foto: Z.Ivana

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai. Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus Uzzināt vairāk.

  Es piekrītu sīkfailu izmantošanai