Mazsalacas vidusskola

Tik ilgi būs pasaule šī, cik ilgi būs skola. Un skolas dvēsele – skolēni un skolotāji

T/fax:+371 64251270  vidusskola@mazsalacasnovads.lv

Vārda dienu šodien svin: Aldis, Alfons, Aldris

Stundu izmaiņas

 

PIRMDIEN, 25. NOVEMBRĪ

OTRDIEN, 26. NOVEMBRĪ

TREŠDIEN, 27. NOVEMBRĪ
CETURTDIEN, 28. NOVEMBRĪ
PIEKTDIEN, 29. NOVEMBRĪ

 

   Pasākumi

18. - 22. NOVEMBRIS

ĒDIENKARTE 

19. - 22. novembris

partika1. - 4. KL.

5. - 12. KL.

 


TELPU NOSLOGOJUMS

Aktu zāle       Sporta zāle

 

   

    Pavisam nesen, pavasarī, Mazsalacas vidusskolas skolēnu un skolotāju grupa piedzīvoja jaukus satraukuma brīžus viesojoties Sanktpēterburgas 700. vidusskolā un piedaloties starptautiskajā teātru pasaku festivālā «Fairy Island».

        Jau klāt rudens. Mūsu draugi no Krievijas, 10 skolēni un 3 skolotāji, atbildes vizītē viesojās Mazsalacā no 11. līdz 15 oktobrim.

 

        Viesus sagaidījām Rīgā. Tikšanās rīts bija dzestrs, lietains un rudenīgs, bet mūs sildīja tikšanās mirklis un jaukas atmiņas par kopā pavadīto laiku Sanktpēterburgā. Laika apstākļi nebija šķērslis, lai gida vadībā izstaigātu senās Vecrīgas ieliņas, paskatītos uz Rīgu no 75 metru augstuma un baudītu pusdienas latviskā garā «Lido».

       Kopā būšanas laiks ritēja nemanot. Skolas direktore Zaiga Ivana viesus iepazīstināja ar skolas dzīvi. Divpadsmitā klase skolotājas Ināras Šulces vadībā bija sagatavojusi un novadīja latviešu valodas stundas - iemācīja nedēļas dienu nosaukumus, krāsas, skaitļus, pieklājības frāzes, lika risināt krustvārdu mīklas. Savukārt Mākslas skolā skolotājas Lailas Stradas vadībā viesi uzšuva filca rotaļlietas, apmeklēja velnu un peļu ekspozīciju Mazsalacas novada muzejā. Mājturības skolotāja Gunta Jēkabsone viesiem mācīja aust grāmatzīmes. Vakars noslēdzās ar latviskās virtuves  ēdienu gatavošanu un to degustēšanu, kā arī ar sajūsmas pilnu deju kolektīva «Oga» mēģinājuma vērošanu.

      Piektdienas rītā viesi devās vizītē uz Mazsalacas novada pašvaldību, tikās ar novada priekšsēdētāju Hariju Rokpelni. Viņš savā stāstījumā iepazīstināja ar novada dzīvi, sporta un kultūras aktivitātēm, daudzveidīgajiem pasākumiem, un katrs saņēma grāmatu par Mazsalacu, medus burciņu un pildspalvu labo domu pierakstīšanai.

      Tālāk ceļš veda uz Limbažu novadu, kas viesus pārsteidza ar Sudraba un novadpētniecības muzeju plašo eksponātu kolekciju, garšīgo mājās ražoto saldējumu, bangojošās jūras varenību.

     Mazsalacas vidusskolas un Sanktpēterburgas 700. vidusskolas sadraudzībai šogad aprit 10 gadi. Šajā laikā notikušas daudzas skolēnu un skolotāju delegāciju apmaiņas vizītes. Sestdien mūsu skolēni piedzīvoja brīnišķīgus notikumus kopā ar draugiem. Sadraudzības desmitgadei par godu skolas parkā iestādīja koku - Mākas ievu - un pēc tam kopā devās pārgājienā uz Skaņokalnu. Bioloģijas skolotāja Inga Avotiņa stāstīja par dabas daudzveidību Ziemeļvidzemes dabas rezervātā. Lietus nespēja nobiedēt drosmīgos ceļotājus. Kā viesi paši par sevi jokoja: « Sanktpēterburgas viesi lietus laikā atver lietussargus, bet vietējie iedzīvotāji – žaunas». Skaņajā kalnā cepām desiņas un baudījām gardu pupiņu zupu. 

      Mājupceļš. Protams, šajā īpašajā rudens dienā, kas bija, par pārsteigumu, bez lietus, viesus nevarējām aizvest garām  Siguldai. Izbaudījām īsto zelta rudeni mazajā Šveicē un katrs par piemiņu izgatavoja ceļinieka spieķīti meistares vadībā.

      Viesošanās laiks paskrēja ļoti ātri. Atvadoties gan skolēnu, gan skolotāju acīs varēja manīt prieka un vienlaikus skumju asaras. Tā negribējās šķirties!

      Skolas vārdā vēlos izteikt sirsnīgu pateicību par atbalstu viesģimenēm, kuras nesavtīgi veltīja laiku mūsu viesiem un uzņēma tos savās mājās.

Valentīna Golovņa,
direktores vietniece
audzināšanas jomā

 

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai. Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus Uzzināt vairāk.

  Es piekrītu sīkfailu izmantošanai