Mazsalacas vidusskola

Tik ilgi būs pasaule šī, cik ilgi būs skola. Un skolas dvēsele – skolēni un skolotāji

T/fax:+371 64251270  vidusskola@mazsalacasnovads.lv

Vārda dienu šodien svin: Andis, Zeltīte

 

   Pasākumi

18. - 22. NOVEMBRIS

ĒDIENKARTE 

19. - 22. novembris

partika1. - 4. KL.

5. - 12. KL.

 


TELPU NOSLOGOJUMS

Aktu zāle       Sporta zāle

05 Tamsalu 21 04 2016

21. aprīlī Mazsalacas vidusskolas 9-12.klašu skolēni sadarbības projekta ietvaros devās uz Tāmsalu ģimnāziju Igaunijā, lai tur kopā ar igauņu vienaudžiem piedalītos Igaunijas Dabas skolas, kura izvietota restaurētajā Sagadi muižā, organizētajās vides izziņas nodarbībās.

     Skolēni tika sadalīti 6 grupās, katrā 3 skolēni no Latvijas un 2 skolēni no Igaunijas. Nodarbību sākumā to organizatore angļu valodā atgādināja skolēniem pētnieciskās darbības etapus, izskaidroja to nozīmi pētījumu veikšanā. Pēc tam katra skolēnu grupa saņēma Dabas skolas apkārtnes karti, kurā secīgi atzīmētas aktivitāšu norises vietas. Jaunieši secīgi veica vides izpētes aktivitātes 7 dažādās stacijās, kurās ietilpa: koka augstuma noteikšana ar 3 dažādām metodēm, dažādu priežu skuju un čiekuru izpēte, sūnu izvietojuma uz koka stumbra pētīšana, koka vecuma noteikšana pēc gadskārtām, tēju atpazīšana, apgaismojuma, ogļskābās gāzes un radiācijas līmeņa noteikšana muzeja telpās ar sensoriem un to salīdzināšana ar normu. Pēc pētījumu veikšanas katra grupa atraktīvā veidā  prezentēja iegūtos rezultātus.

     Pēc aktīvas vides izpētes skolēnus gaidīja igauņu sarūpētas gardas pusdienas muižas restorānā.

     Nodarbību laikā mūsu skolas un Tāmsalu ģimnāzijas skolēni iemācījās darboties ar sensoriem, papildināja savas zināšanas par līdzīgiem trijstūriem, izpētīja līdz šim neredzētus priežu čiekurus un skujas. Liels izaicinājums skolēniem bija tas, ka visas aktivitātes notika angļu valodā un bija jāsadarbojas ar nepazīstamiem cilvēkiem, bet neskatoties uz to mūsējie ar visu tika galā un guva jaunu pieredzi.

Vairāk foto ==> ŠEIT <==

Vita Rusmane, matemātikas un fizikas skolotāja
Foto: Z. Ivana

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai. Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus Uzzināt vairāk.

  Es piekrītu sīkfailu izmantošanai