Mazsalacas vidusskola

Tik ilgi būs pasaule šī, cik ilgi būs skola. Un skolas dvēsele – skolēni un skolotāji

T/fax:+371 64251270  vidusskola@mazsalacasnovads.lv

#StandWithUkraine

ĒDIENKARTE

27.11. - 01.12.

1. - 4.kl.   5. - 12.kl.

 

Erasmus+ projekta "Let me show you around" ietvaros 11. un 12. klases skolnieki 26. aprīlī devās sakopt Mazsalacas apkārtni - veco degvielas uzpildes staciju. Kopīgi sadarbojoties, savācām atkritumus un sakopām vidi. Kopā salasījām 16 pilnus atkritumu maisus. Process arī fotogrāfijās.

A close up of a logo

Description automatically generated

 

„Let Me Show You Around“ Erasmus+ projekts 2019-1-LV01-KA229-060432_1

PORTUGĀLE 14.11.2021. - 21.11.2021.

 

Novembrī jau nākamā 4 vidusskolēnu grupiņa ar pavadošajiem pedagogiem devās trešajā Erasmus+ projekta mācību mobilitātē uz saulaino Portugāli - Vila Nova de Gaiju pie Porto. Galvenā tēma - vide.

Projekts sākās ar vietas iepazīšanu. Porto un Vila Nova de Gaija, kas katra izvietota savā Doro upes krastā paliks atmiņā ar neaizmirstamiem skatiem gan dienā, gan vakarā. Projekta ietvaros iepazinām partnerskolu, diskutējām par vides problēmām, mācījāmies no viņu eko skolas pieredzes, kā arī praktiski piedalījāmies talkā Atlantijas okeāna krastā. Uzzinājām par vietējo fonu un flauru, apskatījām dažādu sugu dzīvniekus okeanārijā. Skola īsteno vērtīgu iekļaujošu projektu, kur skolēni ar īpašām vajadzībām apgūst praktiskas, dzīvei noderīgas iemaņas - ir dzīvnieki, dārzs, sava kafejnīca, kas piepildījusi kāda sapņus. Apmeklējām muzejus un uzzinājām vairāk par valsti. Nedēļas laikā guvām priekšstatu par portugāļu skolu, tradicionālajiem ēdieniem, dabu un viesmīlīgajiem cilvēkiem. 

Projekta izdevumus 33195,00 eiro apmērā pilnībā finansē Erasmus+ programma.

 

[Zemāk ir redzamas bildes] 

Lasīt tālāk...

A close up of a logo

Description automatically generated

 

„Let Me Show You Around“ Erasmus+ projekts 2019-1-LV01-KA229-060432_1

GRIEĶIJA 5.10.2021. - 12.10.2021.

 

4 vidusskolēni ar pavadošajiem pedagogiem devās iepazīt Grieķiju.

Grieķija mūs sagaidīja un pavadīja ar sauli, taču projekta laikā mēs piedzīvojām gan lietu, gan vētru, gan negaisu. 

Savu pirmo dienu mēs pavadījām Atēnās, mēs apskatījām pilsētu, apbraucot to ar ekskursiju autobusu. Otrajā dienā mēs devāmies lasīt olīvas, ieradāmies Volosā un devāmies uz sagaidīšanas vakariņām. Trešajā dienā mēs devāmies uz Volosas  4. vidusskolu, kur mēs prezentējām mūsu skolu, parādot video un pastāstot dažādus faktus par mūsu skolu, kā arī strādājām pie projekta tēmas “integrācija”, ko skola varētu darīt, lai bērni ar īpašām vajadzībām varētu iekļauties skolas dzīvē. Pieaugušo izglītības centrā uzzinājām par dažādajiem iemesliem, kādēļ cilvēki Grieķijā savulaik palikuši bez pamatizglītības, kā arī to, ka mācīties un piepildīt savus sapņus par izglītību nav par vēlu pat senioru vecumā. Stiprā lietus dēļ 4.dienā nebija iespējams nokļūt uz vides semināru kalnu ciematiņā, tādēļ apmeklējām ķieģeļu izgatavošanas muzeju, arheoloģisko izrakumu muzeju un Volosas vēstures muzeju. Par interesantāko tika atzīts tieši arheoloģijas muzejs. Brauciena piektajā dienā mēs devāmies uz Meteoru, kur uzzinājām par reģiona dabu, tās veidošanos un apmeklējām klosterus un apskatījām interesantos kalnu veidojumus, uzkāpām mākoņos. Pabijām arī sēņu muzejā, kaut gan mūsdienās sēņošana Grieķijā neesot populāra.

Sestajā dienā mums bija iespēja izbraukt ar vilcieniņu pa kalniem, brauciena laikā mēs redzējām daudz skaistu skatu. Plašie olīvu dārzi kalnos bija iespaidīgi un liecināja par olīvu audzēšanas nozīmi ekonomikā. Pēc interesantā brauciena mums bija atvadu vakariņas, jo septītajā projekta dienā mēs atkal devāmies uz Atēnām. Atēnās mums bija lieliska iespēja apmeklēt Akropoles muzeju un arī pastaigāt pa pašu Akropoli. Projekta pēdējā dienā ar metro devāmies uz lidostu, no kuras lidojām uz mājām.

Projekta laikā mēs dzīvojām viesnīcā kopā ar citu valstu skolēniem. Lai arī dzīvošana viesnīcā mums neļāva izprast grieķu ikdienu, mēs varējām vairāk sadraudzēties ar citu valstu skolēniem. Katram no mums bija projekta partneris, skolēns no Grieķijas, kurš mums deva iespēju iepazīt Grieķiju no citas puses.

 

12.kl. projekta komanda.

 

Projekta izdevumus 33195,00 eiro apmērā pilnībā finansē Erasmus+ programma.

[Zemāk ir redzamas bildes]

Lasīt tālāk...